Přeskočit na obsah

Zpět na výpis článků

Firemní benefity jako tříchodové menu: čas, svoboda a zdravíFiremní benefity jako tříchodové menu: čas, svoboda a zdraví

Firemní benefity jako tříchodové menu: čas, svoboda a zdraví

waves-gray

Cílem benefitního menu v Adisonu vždy byl a stále je spokojený a dobrý tým. A také podpora našich hodnot – kreativity, rozvoje a lidskosti. Zjišťovali jsme, co k tomu lidé kromě odměny za svoji práci potřebují, a vyšly nám z toho na prvních místech tři oblasti: čas, svoboda a zdraví. Na ně navázané firemní benefity pomáhají našim lidem rozvíjet jejich kreativitu, mít dost síly a myšlenek pracovat na rozvoji svém i agentury a zároveň si zachovat lidskost a nesklouznout ke stereotypní práci, ze které by mohli brzy vyhořet.

Podporujeme zkrácené úvazky, práci odkudkoliv a kdykoliv 

Jsme flexibilní. Fakt. U nás to nejsou jen slova na papíře, ale každodenní praxe. Fungujeme takhle v podstatě od začátku. Neznamená to, že nemusíme pracovat. Naopak, vyžaduje to vysokou míru osobní odpovědnosti a sebedisciplíny, aby člověk zvládl vše ukočírovat. 

I přesto se v kanceláři rádi potkáváme a z domova pracujeme obvykle jen tehdy, když tam potřebujeme být anebo se chceme věnovat „hluboké práci“.

Zdravé tělo i zdravá mysl, s příspěvkem i díky neomezenému množství sick days

Každý adisoňák utratí ročně v průměru 24 tis. Kč za péči o své tělo a mysl. Adison nám přispívá na jednu čtvrtinu nákladů – tedy 6 000 Kč ročně. Ty můžeme využít na různé aktivity od psychoterapie či fyzioterapie přes útratu v lékárně až třeba po členství ve fitku.

Náš celkový zdravotní stav podporuje agentura také neomezeným počtem plně kompenzovaných dnů na rekonvalescenci (tedy sick days), což umožňuje každému se v co nejkratším čase vykurýrovat a nemuset chodit do kanceláře „s nudlí u nosu“. Díky tomu udržujeme zdravé nejen sebe, ale i ostatní. 

Rádi trávíme čas spolu

Rádi slavíme narozeniny každého z nás. Na chvíli se společně na 20-30 min zastavíme, pokecáme a něco dobrého u toho pojíme. Adison nám na to přispěje 500 Kč, což nám bohatě stračí na chlebíčky nebo jiné dobroty. 

Každý rok se pak vydáváme na třídenní výlet, slavíme Vánoce, dáváme si novoroční oběd či společné snídaně jednou za měsíc. 

30000

Bonus za přivedení nového kolegy/kolegyně.

Vzdělávání týmu podporujeme až z

90 %

Ale rádi také trávíme čas bez sebe – můžeme mít až 35 dní volna za rok

5 dní osobního volna nad rámec zákonné dovolené už bereme spíš jako standard. A tak si mezi firemní benefity přidáváme ještě něco málo navíc:

Během prázdnin (nebo jindy) si můžeme vybrat 5 dní zkráceného režimu. Prostě ráno makáš na počítači, odpoledne se třeba koupeš v moři.

Na Vánoce dostáváme extra volno v podobě až 5 dní vánoční pohotovosti. I když jsme během něj na příjmu (pokud máme ten den službu), nemusíme obvykle aktivně pracovat a můžeme čerpat síly.

Po odpracování 2 let dostáváme jednorázové extra volno 5 dní na restart.

Prostor pro rozvoj dostáváme jak interně, tak externě

Adison nám přispívá 21 – 90 % z ceny vzdělávací aktivity. Záleží, jak moc je relevantní naší práci.

Můžeme se zapojit do interního mentoringu – jako mentorové dostaneme příspěvek 1000 Kč měsíčně, jako mentee zas dostaneme cca 2 hodiny času seniornějšího kolegy měsíčně. 

A když budeme chtít dobrovolničit, máme na to od Adisonu až 3 dny ročně.

Doporučím nového kolegu, dostanu 30 tis. Kč

Za doporučení úspěšného kandidáta, který u nás zůstane, dostaneme 15 000 Kč po jeho zkušebce a dalších 15 000 po 10 měsících. 

waves-primary

Hana Křenková

COO Adisonu

Osobně si myslím, že na našem benefitním systému je nejlepší to, že ho společně s lidmi pravidelně upravujeme a rozvíjíme. Tak, aby naše firemní benefity byly opravdu benefity, které tým ocení. Nejsme žádný korporát a dělat změny k lepšímu je v Adisonu na denním pořádku.

Do kanclu si můžu vzít mazlíčka – ať už je to pes, nebo dítě

Naše kancelář byla vždycky nejen pets friendly, ale i kids friendly. Prostě každý občas potřebujeme vzít svého mazlíčka s sebou. A to vědomí, že můžeš, kdyby bylo potřeba, nám dodává na vnitřním klidu. Zároveň to ale neznamená, že vstupem do kancelářských prostor přestáváme být páníčky či rodiči. Naopak se maximálně snažíme o respekt ke všem ostatním.

Když zapomenu sváču, zabrousím do kouzelné komody

Jedná se vlastně o takový náš občerstvovací automat, akorát místo mincí si útratu čárkujeme do tabulky. V komodě najdeme nejen nezdravé mlsání (energii v podobě čokoládových tyčinek, sušenek či coca-coly), ale i příležitost pro zdravou sváču ve formě jogurtu, kefíru nebo ovoce. Sortiment je pravidelně obměňován a rozšiřován (nebo zužován) dle poptávky.

Dobré kafe a čaje všemožných druhů asi nejsou ani potřeba zmiňovat.

Zaujaly vás naše firemní benefity? Máte pocit, že by se nám spolu dobře pracovalo? Připadá vám, že se hodnotově potkáváme? To jsme moc rádi, napište nám!